۴ تکنیک افزایش مشتریان هتل

4 تکنیک افزایش مشتریان هتل

همانطور که در مقالات قبلی آموزش مدیریت هتل اشاره شد، مشتری مداری در اصول هتلداری حرف اول را میزند. به طور کلی برای جذب مسافران و میهمانان بیشتر باید رضایت افراد مختلفی را جلب کرد. برای اطلاع از تکنیک های افزایش مشتریان هتل در ادامه این مقاله با ما همراه باشبد.

 

1. مشتری هتل خود باشید!

بعد از هر گونه بهینه سازی در هتل، خود را جای مشتریان هتل قرار داده و بررسی کنید که آیا این هتل با این سطح از امکانات می تواند گزینه ای برای شما باشد؟

ممکن است اقداماتی انجام می دهید و در اختیار افراد می گذارید هرگز مناسب مشتریانتان نباشد یا حتی قدرت جلب توجه و بالا بردن میزان رضایت آن ها را نداشته باشد چه بسا ممکن است از نظر مشتریان این اقدام شما خوشایند نبوده و موجب نارضایتی آن ها شود. پس قبل از هر چیز بهتر است هتل خود را به عنوان یک مشتری جدید تست و مورد بررسی قرار دهید.

 

2. اول مشتری!

در نظر داشته باشید که افراد مختلف در خصوص مجموعه ی اقامتی شما با یکدیگر صحبت خواهند کرد و نقطه نظراتشان را با بکدیگر به اشتراک خواهند گذاشت.در تمامی کسب و کارها از این موضوع به عنوان یک روش تبلیغاتی اشتفاده می شود پس باید تمامی تلاش های خود را به کار گیرید تا بتوانید نقاط مثبت هتل خود را منتقل کنید!

به همین منظور همیشه باید به انتقادات و شکایات مشتریان اهمیت داد. در صورت دریافت شکایت یا نارضایتی از سوی مشتریان سریعا باید اقدامات لازم جهت بررسی علل و رفع مشکل را انجام دهید.

 

3. همیشه حق با مشتری است!

هرگز نباید با انتقادات و پیشنهادات مشتریان به گونه ای برخورد کنید که تصور کنند نظر آن ها برای شما بی اهمیت است.به خواسته های مشتریانتان رسیدگی کنید تا خاطرات خوشی را در اقامتگاهتان برایشان رقم زده باشید.

 

4. مشتریان قدیمی را دریابید!

هرگز با پیدا کردن مشتریان جدید، مشتریان قدیمیتان را فراموش نکنید. برای آن ها باشگاه مشتریان در نظر گرفته و به میزان مشارکت آن ها در هتل خود، خدمات رایگان ارائه دهید. جلب رضایت مشتریان قدیمی برای مجموعه ی شما از هر روش تبلیغاتی دیگر موثر تر است علاوه بر آن به افزایش مشتریان هتل نیز کمک خواهد کرد.