پیجر در ادارات

وجود نظم و سرعت در خدمت رسانی مهم ترین و اصلی ترین رکن در ادارات و سازمان ها به شمار می رود. با توجه به نحوه ارائه خدمات در سازمان های مختلف می توان از تجهیزاتی مانند پیجر که موجب کنترل و مدیریت ازدحام و شلوغی مخصوصا در اماکنی که نیازمند سیستم نوبت دهی می باشند ، استفاده کرد. شرکت AHK اولین و بزرگ ترین تولید کننده پیجر در ایران و ارائه دهنده انواع پیجر متناسب با کسب و کارهای مختلف می باشد. از کاربردهای پیجر می توان به استفاده از سیستم درخواست سرویس در ادارات و سازمان ها برای پیج کردن کارکنان و نیروهای خدماتی جهت تسریع در امور اداری توسط مدیر عامل و یا دیگر کارکنان اشاره کرد که این امر جایگزین مناسبی برای برقراری تماس تلفنی و صدا زدن دیگر کارکنان با صدای بلند می باشد.

علاوه بر آن سیستم درخواست سرویس نیز در ادارات و سازمان ها می تواند تاثیر به سزایی در سرعت بخشیدن به امور اداری داشته باشد. با استفاده از این سیستم می توان از طریق شاسی های رومیزی و یا صفحه کلید ، فرد یا افراد خاصی را در بخش ها و طبقات مختلف یک ساختمان فراخوانی نمود و فرد را از طریق پیجر مچبند و یا تابلوی نمایشگر به سریع ترین روش ممکن از وظیفه اش آگاه کرد . با این کار از تماس های تلفنی غیر ضروری و هر گونه راه های ارتباطی دیگر جلوگیری خواهد شد.

Previous
Next

از دیگر کاربردهای پیجر باید به استفاده از سیستم پیجر لرزشی در اداراتی مانند مراکز تعویض پلاک ، دفاتر اسناد رسمی و… برای نوبت دهی ارباب رجوع و فراخوانی آن ها توسط هشدارهای لرزشی ، صوتی و نوری در زمان فرا رسیدن نوبتشان اشاره نمود. در نهایت گفتنی است سیستم پیجر در بانک ها ، مراکز پلیس + ۱۰ ، مراکز ثبت احوال ، مخابرات ها و بسیاری از مراکز دیگر به شکل های مختلف کاربرد دارد.

لازم به ذکر است که از سیستم پیجر صوتی و نمایشگر نیز برای نوبت دهی و نظم بخشیدن به این گونه مراکز استفاده می شود. به طوری که فرد هنگام ورود ، شماره ای به عنوان نوبت دریافت می کند . زمانی که نوبت فرد فرا می رسد توسط کارمند مسئول از باجه یا بخش مربوطه فراخوانی می شود تا فرد از فرا رسیدن نوبتش آگاه شود.